Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Ksiązkomaniacy Na Start! 2017

Utworzono dnia 24.08.2017

Nie bądźcie grzeczni! – spotkanie młodzieży z Krzysztofem Petkiem w Sokolnikach:

finał II edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Książkomaniacy Na Start!”

Już po raz kolejny młodzi czytelnicy z terenu powiatu wieruszowskiego zawalczyli o tytuł Książkomaniaków podczas finału II edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Książkomaniacy Na Start!”, którego organizatorami są: Biblioteka Publiczna Gminy Sokolniki, Gmina Sokolniki i Powiat Wieruszów. Motywem przewodnim tegorocznej odsłony konkursu były książki Krzysztofa Petka – dziennikarza, podróżnika, pisarza, detektywa, organizatora wypraw i obozów przetrwania. Zadaniem młodych czytelników było zapoznanie się z wybranymi powieściami pisarza i przygodami legendarnego detektywa Sherlocka Holmesa. Do finału stanęło 19 osób, które po losowaniu utworzyły 9 dwuosobowych drużyn – detektywów. Jedna osoba pełniła bardzo ważną rolę: koła ratunkowego dla wszystkich drużyn. Rozgrywka finałowa została w całości przygotowana przez pana Krzysztofa Petka. Drużyny musiały na podstawie kilku wskazówek odgadnąć szyfr do walizki, wskazać skrzynkę, w której znajduje się list, rozwiązywać kalambury czy rywalizować w błyskawicznym quizie wiedzy ogólnej. Za każdą dobrą odpowiedź drużyna otrzymywała od prowadzącego pieniądze, za złą trzeba było płacić. Zwycięzcami okazali się ci, którzy zebrali największą sumę na koncie. Po emocjach związanych z detektywistyczną rywalizacją odbyło się spotkanie autorskie, w którym oprócz uczestników finału konkursu wzięła również udział młodzież gimnazjalna ze szkół Gminy Sokolniki. Krzysztof Petek zabrał młodych ludzi w fascynującą podróż po świecie: Afryka, Europa, Azja, daleka Syberia. Opowieści okraszone wieloma anegdotami wzbudzały żywe zainteresowanie. Na zakończenie odbył się nawet mini kurs samoobrony.

            Spotkanie z Krzysztofem Petkiem niosło ze sobą wiele istotnych przesłań dla młodzieży: walki o własne marzenia, życiowego spełnienia, nie stosowania przemocy jako argumentu i ciekawości, otwartości na świat. „Nie bądźcie grzeczni – zaapelował do młodych – ślepo posłuszni, bo z tego rodzi się wiele dewiacji. Bądźcie otwarci, inteligentni, kulturalni i pełni szacunku dla drugiego człowieka, przyrody. Miejcie marzenia i oby one nigdy Wam się nie kończyły, żebyście zawsze mieli o czym marzyć.”

            Celem nadrzędnym konkursu „Książkomaniacy Na Start!” jest popularyzacja czytelnictwa wychodząca poza sztywne i utarte ramy. Chcemy pokazać, że książką można się świetnie bawić, że może ona stać się inspiracją do wielu wydarzeń, spotkań, które przy okazji nas integrują.

Spotkanie i nagrody dla wszystkich uczestników konkursu zostały sfinansowane przez BPGS, Gminę Sokolniki i Powiat Wieruszowski w ramach kalendarzy imprez kulturalnych na 2017 r. Składam serdecznie podziękowania wójtowi Gminy Sokolniki panu Sylwestrowi Skrzypkowi i staroście Powiatu Wieruszowskiego panu Andrzejowi Szymankowi za wsparcie tego przedsięwzięcia.

Nie było by konkursu gdyby nie współpraca . Serdecznie dziękuję młodzieży za chęć uczestnictwa i wspólnej zabawy. Podziękowania kieruję też na ręce dyrektorów bibliotek, które przygotowały młodzież: pani Anecie Możdżanowskiej – dyrektor MGBP w Wieruszowie, pani Danucie Kubackiej – dyrektor GBP w Czastarach i pani Dorocie Wejner – dyrektor GBP w Łubnicach. Podziękowania należą się także pani Gabrieli Siwik z Zespołu Szkół w Sokolnikach i oczywiście dyrektor GOKSiT w Sokolnikach pani Zofii Siwik za gościnność.

 

LISTA KSIĄŻKOMANIAKÓW 2017r.!:

I miejsce – Jakub Solecki (Wieruszów) i Angelika Jagieła (Sokolniki)

II miejsce – Marta Ceglarska (Sokolniki) i Maria Lerka (Sokolniki)

III miejsce – Maria Połomska (Wieruszów) i Patryk Armanowski (Łubnice)

Równorzędne wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Hacel, Małgorzata Winkowska, Julia Nolbert, Milena Szczęsna, Kinga Prymas, Oliwer Dulski, Kinga Jagielska, Maciej Zych, Kinga Stempień, Zuzanna Nowakowska, Julia Zysiek, Julia Warga, Roksana Sut.

Książkomaniacy Na Start! 2017

Utworzono dnia 22.08.2017, 13:33

Zegar

Kalendarz

Maj 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Katalog on-line

Odwiedź nas na fb

Gra fabularna o Sokolnikach