Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Konkursy

Czcionka:

Weź udział w piątej, jubileuszowej edycji

konkursu  dla uczniów szkół podstawowych

„KSIĄŻKOMANIACY NA START! –

BIBLIOTEKA PRZYSZŁOŚCI”

Biblioteka Publiczna Gminy Sokolniki we współpracy z Gminą Sokolniki i Powiatem Wieruszowskim już po raz piąty organizuje konkurs „Książkomaniacy Na Start! – Biblioteka przyszłości” W tym roku proponujemy wszystkim uczniom szkół podstawowych z terenu powiatu wieruszowskiego wyprawę w przyszłość. A jest ku temu bardzo dobra okazja, bo rok 2021 został ogłoszony rokiem Stanisława Lema, znanego na całym świecie pisarza science fiction, którego opowiadania wciąż zaskakują trafnością przewidywania tego, co może wydarzyć się w przyszłości. Może i Wy zechcecie uruchomić swoją wyobraźnię i popuścicie wodze fantazji, aby opowiedzieć o bibliotece przyszłości.

Opiszcie Waszą wizję biblioteki i książki przyszłości. Możecie zrobić to w formie opowiadania, reportażu, felietonu, relacji itp. Formę pozostawiamy Wam do wyboru. Wierzymy, że Wasza wyobraźnia, spostrzegawczość, poczucie humoru sprawią, że powstaną fantastyczne teksty.

Główną nagrodą w konkursie jest nagranie zwycięskich prac w formie audiobooka, a nagrodzone teksty przeczyta profesjonalny aktor, którego nazwisko ogłosimy wkrótce. Ponadto zwycięzcy otrzymają publikację swoich prac w formie drukowanej. Na wszystkich uczestników konkursu czekać będą dyplomy i drobne upominki. 

Zwracamy się z prośbą do rodziców, nauczycieli i bibliotekarzy aby zachęcili dzieci i młodzież do udziału w konkursie. To niepowtarzalna okazja, aby młodzi poprzez ambitne wyzwanie literackie mieli szansę na kreatywne wyrażenie siebie, odkrywali swój potencjał, rozbudzali zainteresowania literaturą i twórczo wykorzystali swoją wyobraźnię.

W konkursie „Książkomaniacy Na Start! – Biblioteka przyszłości” może wziąć udział każdy, nie tylko ten kto ma piątkę czy szóstkę z polskiego. U nas wszyscy mają szansę!

Na Wasze teksty czekamy do końca maja!

Regulamin konkursu, karta zgłoszenia i zgoda rodzica/opiekuna znajduje się na stronie internetowej Biblioteki w Sokolnikach www.sokolniki.naszabiblioteka.com

AKTUALNOŚCI:

Rusza IV edycja Powiatowego Konkursu Czytelniczego "Książkomaniacy Na Start!"

Utworzono dnia 09.04.2019

Biblioteka Publiczna Gminy Sokolniki, Powiat Wieruszowski oraz Gmina Sokolniki serdecznie zapraszają do udziału w IV edycji konkursu „Książkomaniacy Na Start!”. W tym roku tematem przewodnim są podróże.

czytaj dalej na temat: Rusza IV edycja Powiatowego Konkursu Czytelniczego "Książkomaniacy Na Start!" »

KONKURS WIELKANOCNY

Utworzono dnia 12.03.2019
Zapraszamy dzieci i młodzież z terenu Gminy Sokolniki do udziału w Konkursie Wielkanocnym. Szczegóły na plakacie i w regulaminie.
czytaj dalej na temat: KONKURS WIELKANOCNY »

Kobiety naszego powiatu: zaproszenie do udziału w konkursie!

Utworzono dnia 22.01.2018

Biblioteka Publiczna Gminy Sokolniki we współpracy z Gminą Sokolniki i Powiatem Wieruszowskim serdecznie zapraszają młodzież do udziału w III edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Książkomaniacy Na Start!”.

czytaj dalej na temat: Kobiety naszego powiatu: zaproszenie do udziału w konkursie! »

Gmina Sokolniki Czyta - zaproszenie do udziału w konkursie

Utworzono dnia 31.08.2017

Biblioteka Publiczna Gminy Sokolniki i Gmina Sokolniki zapraszają wszystkich w wieku od 3 do 103 lat do udziału w konkursie „Gmina Sokolniki Czyta”.

czytaj dalej na temat: Gmina Sokolniki Czyta - zaproszenie do udziału w konkursie »

Książkomaniacy Na Start! 2017

Utworzono dnia 31.08.2017

Nie bądźcie grzeczni! – spotkanie młodzieży z Krzysztofem Petkiem w Sokolnikach:

finał II edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Książkomaniacy Na Start!”

czytaj dalej na temat: Książkomaniacy Na Start! 2017 »

KSIĄŻKOMANIACY NA START! -BIBLIOTEKA PRZYSZŁOŚCI

Utworzono dnia 13.04.2021, 12:39

ZAŁĄCZNIKI:

Wyszukaj w katalogu

Zegar

Kalendarz

Grudzień 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Odwiedź nas na fb

 

Instagram

File:Instagram logo 2016.svg - Wikipedia

w.bibliotece.pl

Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl

Gra fabularna o Sokolnikach