Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Maciejem Marciszem

Utworzono dnia 23.02.2022

Serdecznie zapraszamy do Biblioteki Publicznej Gminy Sokolniki na kolejne spotkanie autorskie. Naszym gościem będzie Maciej Marcisz – jeden z najciekawszych pisarzy młodego pokolenia, autor bestsellerowych „Taśm rodzinnych”, o których pisano, że „są niezwykle świeże, pięknie, a zarazem przystępnie napisane i co ważne skrzące się ścichapęk, lekko czarnym poczuciem humoru. To rzecz o bólu dorastania, o rozpadzie i próbie ratowania rodziny i o tym, że wszystkie nasze demony mają bardzo, bardzo głębokie korzenie. To opowieść 30-latka, który ma słuch na dialogi i społeczne zmiany. To historia wolnej amerykanki lat 90, jej zwycięzców i jak się okazuje przegranych pisana z perspektywy urodzonego w 1988. To opowieść o tym, że tak naprawdę każda rodzina, niemalże z definicji, jest nienormalna, ale mówione jest to z czułością, często podszytą bólem. A kiedy trzeba – z brutalnością.” Druga powieść Macieja Marcisza – „Książka o przyjaźni” - ukazała się pod koniec ubiegłego roku, zdobywając od razu serca czytelników i czytelniczek. „Książka o przyjaźni” to podróż przez formacyjne doświadczenia trójki przyjaciół – pierwsze miłości, noce spędzone na rozmowach i lekturach, wstyd i samoakceptację, historyczne wydarzenia oraz muzyczne festiwale. To opowieść o głosach przyjaciół, które zostają w naszych głowach nawet wtedy, kiedy oni już dawno zniknęli z naszego życia.
W obu swoich powieściach autor udowadnia, że jest fantastycznym obserwatorem codziennego życia i relacji międzyludzkich. Jego opowieści bawią i wzruszają.
Na co dzień Maciej Marcisz jest szefem działu promocji w Grupie Wydawniczej Foksal i potrafi skutecznie wypromować dosłownie każdy tytuł. Jak sam o sobie mówi: „Jestem pracoholikiem, to na pewno jest niezdrowe, pewnie powinienem się leczyć, ale nie chcę. Mam zespół cudownych i kompetentnych, na maksa zaangażowanych ludzi. Każda i każdy mają jakiś super skill. Na wiadomości odpowiadam o każdej godzinie dnia i nocy – jakby co, nikt mnie do tego nie zmusza, ogólnie uważam że ludzie powinni wychodzić z pracy punktualnie i odpoczywać, o co też, mam nadzieję, dbam w przypadku mojego zespołu, sam się tylko nie stosuję.”
Spotkanie odbędzie się 7 marca o godz. 18.00 w budynku GOKSiT w Sokolnikach.
Wydarzenie jest współfinansowane przez Gminę Sokolniki i Powiat Wieruszowski w ramach kalendarzy imprez kulturalnych.

marcisz

Utworzono dnia 23.02.2022, 09:16

Wyszukaj w katalogu

Zegar

Kalendarz

Listopad 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Odwiedź nas na fb

 

Instagram

File:Instagram logo 2016.svg - Wikipedia

w.bibliotece.pl

Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl

Gra fabularna o Sokolnikach