Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zobaczyć człowieka w drugim człowieku - spotkanie z Szymonem Hołownią

Utworzono dnia 29.09.2017

28 września 2017 r. w Sokolnikach w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy BPGS odbyło się pełne dobrej energii spotkanie z Szymonem Hołownią – dziennikarzem, publicystą, autorem książek, laureatem wielu nagród, założycielem Fundacji: „Kasisi” i „Dobra Fabryka”, które swą działalnością wspierają chorych, sieroty i potrzebujących w Afryce.

Podczas spotkania dziennikarz mówił przede wszystkim o dostrzeganiu i docenianiu tego co mamy, pomaganiu, zamienianiu zła w dobro. „Nigdy nie możemy być pewni, jak potoczą się nasze losy, czy nie znajdziemy się po drugiej stronie. Jak wówczas chcielibyśmy być traktowani? Nigdy nie wiemy, kiedy to my będziemy potrzebować pomocy.”

Spotkanie z Szymonem Hołownią w Sokolnikach dotykało trudnych spraw. Jednak dzięki ogromnym pokładom pozytywnej energii Gościa refleksja często przeplatała się z uśmiechem.

Tradycyjnie po spotkaniu każdy mógł kupić książkę Szymona Hołowni i poprosić o pamiątkowy wpis. Dochód ze sprzedaży przeznaczony został dla podopiecznych
Fundacji Dobra Fabryka m.in. w ośrodku dożywiania w Ntamugendze w Kongo, wiosce trędowatych w Togo czy hospicjum w Rwandzie.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za uczestnictwo w tym wyjątkowym wieczorze. Szczególne słowa wdzięczności kieruję do Pani Magdaleny Jaroch za profesjonalizm, Pani Zofii Siwik za gościnność i możliwość korzystania z sali GOKSiT, Pani Pauliny Mastalerz z Fundacji „Dobra Fabryka” za współpracę. Dziękuję także za pomoc wszelaką Pani Edycie Górce, Roksanie Krasoń, Zuzi Waniek, Łukaszowi Zychli, Szymonowi Świerczyńskiemu i Maćkowi Kadłubkowi.

Spotkanie realizowane i finansowane we współpracy z Instytutem Książki i MKiDN.
Spotkanie dofinansowane ze środków zadania „Grant na lepszy start 2017” współfinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Gminę Sokolniki. Spotkanie współfinansowane ze środków Gminy Sokolniki i Powiatu Wieruszowskiego.

Zobaczyć człowieka w drugim człowieku - spotkanie z Szymonem Hołownią

Utworzono dnia 29.09.2017, 16:31

Zegar

Kalendarz

Maj 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Katalog on-line

Odwiedź nas na fb

Gra fabularna o Sokolnikach